Notebook ASUS VIVOBOOK 16 X1605VA-MB984WS (INDIE BLACK) ลงโปรแกรมพร้อมใช้งาน/สามารถออกใบกำกับภาษีได้
-7 %
ป้ายกำกับ: Notebook , Asus , Vivobook , X1605VA
Brand
Asus
Model
Vivobook 16 X1605VA-MB984WS
Model Year
Feb 2023
CPU
Intel Core i9-13900H (2.60 GHz, 24 MB L3 Cache, up to 5.40 GHz)
Core
6 (P-Core) / 8 (E-Core)
Threads
20
Cache
11.5MB (L2 Cache) / 24MB (L3 Cache)
TDP
45 W
GPU
Intel Iris Xe Graphics G7 96EUs
Shader Unit
96
Clock Speed
400 - 1350 (Boot) MHz
Memory Size
TGP
28 W
Panel Type
IPS
Size
16 inch
Resolution
16.0 inch WUXGA (1920x1200) Full HD+
Refresh Rate
60 Hz
Screen Features
300nits, 45% NTSC color gamut
Touch Screen
Not Support
Memory Size
16 GB DDR4 3200Mhz
Memory Slot
2 Slots
Max Capacity
24 GB
Hard Disk Drive
No
Solid State Drive
512 GB SSD PCIe M.2 Gen 3
M.2 Slot
1 x M.2 PCIe
USB Ports
1 x USB 2.0
2x USB 3.2 Type A
1x USB 3.2 Type C
HDMI
1x HDMI
DisplayPort
No
D-Sub/VGA
Thunderbolt
Wireless LAN
802.11ax (Wi-Fi 6E)
Ethernet LAN
Bluetooth
Bluetooth 5.0
Power Input
65W AC Adapter