Notebook Asus Vivobook 16 X1607CA-MB535WA (Quiet Blue) สามารถออกใบกำกับภาษีได้/ลงโปรแกรมพร้อมใช้งาน
ป้ายกำกับ: Notebook , Asus , Vivobook
Screen Size16.0 inch
ProcessorIntel Core Ultra 5
Processor SpeedIntel Core Ultra 5 225H, up to 4.9GHz, 14C(4P+8E+2LPE)/14T, 18MB, AI Boost NPU
DisplayWUXGA 1920x1200 @60Hz, IPS, 16:10, 300nits, 45% NTSC color gamut, Anti-glare display, LED Backlit
Memory16GB
Storage512GB SSD M.2
GraphicsIntel Arc Graphics
Operating SystemWindows 11 Home
CameraFHD camera, With privacy shutter
Optical DriveNo
Connection ports2x USB-C3.2 (DP, Power Delivery), 2x USB3.2, 1x HDMI v1.4, 1x 3.5mm Combo Audio Jack