-50 % สินค้าหมด
ป้ายกำกับ: Notebook , Lenovo , Ideapad , 14ALC05
BrandLENOVO
Model
IdeaPad 5 14ALC05 (82LM00TETA)
Processor
AMD Ryzen 7 5700U (1.8GHz up to 4.3GHz, 4MB L2 Cache, 8MB L3 Cache)
Chipset
AMD SoC Platform
CPU Brand
AMD
CPU Series
Ryzen 7
CPU Model Number
5700U
CPU Generation
5000 Series
Graphics
AMD Radeon Graphics (Integrated Graphics)
GPU Brand
AMD
GPU Line
None
GPU Series
None
GPU Model
Display Screen
14.0" 1920x1080 (FHD), IPS, 60Hz, 300nits, Anti-glare, 45% NTSC
Main Memory
8GB DDR4 3200MHz Onboard memory
Memory Slot
Max Memory
8GB (Max)
Storage
512GB PCIe NVMe M.2 SSD
Storage Slot
1x M.2 PCIe SSD
Optical Disk Drive
Web Camera
• HD 720p with Privacy Shutter
• 2x, Array Microphone
Sound Technology
High Definition (HD) Audio
Audio Jack
1x Headphone / microphone combo jack (3.5mm)
Speaker
Stereo speakers, 2W x2, optimized with Dolby Audio
Network
Wireless
Wireless 802.11ax
Bluetooth
Bluetooth 5.1
Ports
1x USB 3.2 Gen 1
1x USB 3.2 Gen 1 (Always On)
1x USB-C 3.2 Gen 1 (support data transfer, Power Delivery 3.0, and DisplayPort 1.4)
1x HDMI 1.4b
CardReader
4-in-1 card reader (SD, SDHC, SDXC, MMC)
Power Adapter
65W Round Tip (2-pin, Wall-mount)